Przedszkole i żłobek tuptuś

Ogłoszenia

W dniu 20 września odbył się piknik z okazji 15 urodzin Przedszkola Tuptuś. Wszyscy wychowankowie wraz z Rodzicami zostali zaproszeni do Labiryntu pod Warszawą, gdzie przez całe popołudnie trwała świetna zabawa. Imprezę otworzyła przemowa Dyrekcji, oraz wspólne odśpiewanie Sto lat. Każdy z gości mógł skosztować pysznego tortu, który ozdabiało kolorowe logo „Tuptusia” W tym czasie Nauczycielki malowały buźki oraz ozdabiały chętne dzieciaki brokatowymi tatuażami .Popołudnie uświetnił występ iluzjonisty, który do występu zapraszał dzielnych i odważnych przedszkolaków. Nie zabrakło muzyki na żywo i tańców do najpopularniejszych hitów .Mega frajda było pieczenie kiełbasek przy ognisku.Cala impreza odbyła się w miłym, sielskim klimacie. Powspominajmy razem…

Rekrutacja 2023/2024

Informujemy, że nadal trwają jeszcze zapisy do naszej placówki. Posiadamy wolne miejsca, również w grupie żłobkowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Szanowni Rodzice,
przypominamy, że od 10 do 31 lipca nasza placówka będzie nieczynna. Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom życzymy bezpiecznych i udanych wakacji. Jednocześnie pragniemy podziękować za cały rok owocnej współpracy. Zapraszamy 1 sierpnia.

Dyrekcja

Przedszkole Tuptuś przyjmuje dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Nasz zespół specjalistów realizuje zajęcia oraz wszelkie zalecenia dotyczące pracy z najmłodszymi. Naszym celem jest przygotowanie dzieci z różnorakimi zaburzeniami do pełnego uczestnictwa i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Wszystkie dzieci mogą też skorzystać z bogatej oferty zajęć SI, TUS, terapii logopedycznej czy terapii pedagogicznej.

Rok 2023/2024

Ruszyła rekrutacja na kolejny rok przedszkolny. Zapraszamy do naszego przedszkola i żłobka. Wpisowe to koszt 450 złotych. Czesne złobek 990zł za miesiąc, zaś przedszkole 450 złotych. Zapraszamy do kontaktu, aby bliżej poznać naszą ofertę.

Placówka nieczynna.

Przypominamy, że w dniu 2 maja nasze przedszkole jest zamknięte.

Przypominamy, że do środy 6 kwietnia zbieramy dary dla Rodzinnego Domu Dziecka. Prosimy o wsparcie tej akcji.

Strona Facebook

Zapraszamy na naszą stronę Facebookową do śledzenia zdjęć z życia przedszkola.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę dla Centrum Zdrowia. Nasi pracownicy przekazali dary, które powędrowały do najmłodszych pacjentów

Podsumowanie września

Szanowni Rodzice,

 Upłynęły kolejne tygodnie naszej współpracy.

 Dzieci coraz lepiej czują się u nas, co widać m.in. poprzez ich zaangażowanie w życie przedszkolne, które obfituje w wydarzenia. Wszystkie dzieci dzielnie przeszły okres adaptacji, robiąc postępy niemal każdego dnia.  Przedszkole przywitało dzieci na początku września występem Pana Sprężynki. Występ muzyczny w połączeniu z kolorową scenografią i zabawami na świeżym powietrzu zaciekawił wszystkie maluchy. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się teatrzyk, którego bohaterem była Zuzia – przemiła dziewczynka, której przygody dzieci śledziły z zapartym tchem.

We wrześniu odbywały się u nas zajęcia pokazowe z tańca, czy karate, podczas których dzieci mogły nieco zorientować się w kwestii wyboru dodatkowych zajęć. Była to świetna zabawa, podczas której dzieci zapominały o tęsknocie za Rodzicami.

W Naszym przedszkolu obchodziliśmy także dzień Przedszkolaka, który obfitował w najrozmaitsze konkursy, zabawy. Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe medale – odznaki dzielnego przedszkolaka. To był udany dzień.

W ramach cyklu „Poznajemy zawody” dzieci odwiedziły salon fryzjerski. Poznały narzędzia fryzjerskie a także specyfikę pracy tego zawodu. Sama wyprawa była też świetną okazją do utrwalenia norm i zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Wszystkie przedszkolaki zapamiętały, że przez jezdnię przechodzimy tylko na pasach i wtedy, kiedy pozwala nam na to zielone światło.

Nasze Tuptusie brały też udział w zajęciach sensoplastycznych, które były nie lada atrakcją – wszak bez ograniczeń można było mieszać ze sobą różne substancje. Obchodziliśmy tez Dzień głośnego czytania.

We wrześniu odbyła się wycieczka do znanej nam już „Stajni na Kępie”. Pogoda tego dnia była sprzyjająca, dzięki czemu dzieciaki mogły skorzystać z gry terenowej a także uroków sielsko położonych pastwisk. Była też część edukacyjna traktująca o życiu i zwyczajach koni. Uczczono także dzień ziemniaka pysznymi przekąskami czyli frytkami oraz pieczonymi ziemniakami. Przy ognisku nie mogło zabraknąć kiełbasek, które dzieci zjadły ze smakiem. Przez cała wycieczkę przedszkolaki ćwiczyły chodzenie w parach a także bezpieczne poruszanie się po wyznaczonym terenie.

Mając na uwadze trwający stan zagrożenia epidemicznego, placówka stale działa zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, prowadzona jest na bieżąco dezynfekcja pomieszczeń, powierzchni, zabawek, kuchni oraz jadalni. Każdego dnia w ściśle określonych porach lampy bakteriobójcze filtrują i oczyszczają powietrze. Dziękujemy Państwu za swój wkład w bezpieczeństwo dzieci oraz załogi Tuptusia, który przejawia się poprzez czujność, oraz stosowanie się do zasad. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie, a także zaufanie jakim nas Państwo obdarzają! Przed nami jeszcze mnóstwo wyzwań, i moc atrakcji, o których będziemy na bieżąco informować.

ZADBAJ O MALUSZKA JUŻ DZIŚ

ADRES

Dworska 5, 05-840 Brwinów

Telefon

+48 601 989 473

Email

biuro@tuptus.net.pl