Podsumowanie września

  • Post author:
  • Post category:Ogólne

Szanowni Rodzice,

 Upłynęły kolejne tygodnie naszej współpracy.

 Dzieci coraz lepiej czują się u nas, co widać m.in. poprzez ich zaangażowanie w życie przedszkolne, które obfituje w wydarzenia. Wszystkie dzieci dzielnie przeszły okres adaptacji, robiąc postępy niemal każdego dnia.  Przedszkole przywitało dzieci na początku września występem Pana Sprężynki. Występ muzyczny w połączeniu z kolorową scenografią i zabawami na świeżym powietrzu zaciekawił wszystkie maluchy. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się teatrzyk, którego bohaterem była Zuzia – przemiła dziewczynka, której przygody dzieci śledziły z zapartym tchem.

We wrześniu odbywały się u nas zajęcia pokazowe z tańca, czy karate, podczas których dzieci mogły nieco zorientować się w kwestii wyboru dodatkowych zajęć. Była to świetna zabawa, podczas której dzieci zapominały o tęsknocie za Rodzicami.

W Naszym przedszkolu obchodziliśmy także dzień Przedszkolaka, który obfitował w najrozmaitsze konkursy, zabawy. Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe medale – odznaki dzielnego przedszkolaka. To był udany dzień.

W ramach cyklu „Poznajemy zawody” dzieci odwiedziły salon fryzjerski. Poznały narzędzia fryzjerskie a także specyfikę pracy tego zawodu. Sama wyprawa była też świetną okazją do utrwalenia norm i zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Wszystkie przedszkolaki zapamiętały, że przez jezdnię przechodzimy tylko na pasach i wtedy, kiedy pozwala nam na to zielone światło.

Nasze Tuptusie brały też udział w zajęciach sensoplastycznych, które były nie lada atrakcją – wszak bez ograniczeń można było mieszać ze sobą różne substancje. Obchodziliśmy tez Dzień głośnego czytania.

We wrześniu odbyła się wycieczka do znanej nam już „Stajni na Kępie”. Pogoda tego dnia była sprzyjająca, dzięki czemu dzieciaki mogły skorzystać z gry terenowej a także uroków sielsko położonych pastwisk. Była też część edukacyjna traktująca o życiu i zwyczajach koni. Uczczono także dzień ziemniaka pysznymi przekąskami czyli frytkami oraz pieczonymi ziemniakami. Przy ognisku nie mogło zabraknąć kiełbasek, które dzieci zjadły ze smakiem. Przez cała wycieczkę przedszkolaki ćwiczyły chodzenie w parach a także bezpieczne poruszanie się po wyznaczonym terenie.

Mając na uwadze trwający stan zagrożenia epidemicznego, placówka stale działa zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, prowadzona jest na bieżąco dezynfekcja pomieszczeń, powierzchni, zabawek, kuchni oraz jadalni. Każdego dnia w ściśle określonych porach lampy bakteriobójcze filtrują i oczyszczają powietrze. Dziękujemy Państwu za swój wkład w bezpieczeństwo dzieci oraz załogi Tuptusia, który przejawia się poprzez czujność, oraz stosowanie się do zasad. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie, a także zaufanie jakim nas Państwo obdarzają! Przed nami jeszcze mnóstwo wyzwań, i moc atrakcji, o których będziemy na bieżąco informować.